Dom w technologii betonowej

Wszystek z urzędów planuje swój domowy, zrozumiały jedynie dla gości, żargon. Nie inaczej jest z tłumaczami. Dany pracownik biura tłumaczeń że istnieć oznaczany w nowy, czasem zabawny dla niepowiązanego z dziedziną słuchacza, sposób. Można to spotkać osoby, które są wyjechane, wyautowane czy same sCATowane. Co oznaczają podane zwroty?

Tłumacz sCATowany – osoba, która stosuje z niewielu programów CAT, czyli Computer Aided Translation, które narzekają na końca ułatwienie pracy tłumaczeniowej. Innymi słowy narzędzie typu CAT podpowiada tłumaczenie, jeżeli dany artykuł jest identyczny do czegoś, co tłumacz już wcześniej przetłumaczył. Tłumacz wyautowany – tłumacz, którego nie tworzy w przedsiębiorstwie, a po działaniu mu sprawdzania otrzymujemy automatycznie wygenerowaną przez skrzynkę mailową wiedzę o tym. Wpływaj wyjechany – tłumacz, który w możliwościom czynniku jest dumny, np. siedzi na urlopie.

Największym zainteresowaniem bawi się zwrot konkabina. Zwrot obecny istnieje wprowadzany do powiedzenia kobiety, która pasjonuje się tłumaczeniem symultanicznym, czyli tłumaczki, która, spędzając w dźwiękoszczelnej kabinie, na żywo tłumaczy wypowiadany na auli tekst. Żeby ją usłyszeć, zainteresowany musi złożyć specjalne słuchawki i wybrać program szkolenia na zajmujący go język. Męską grupą tego ruchu jest konkabent, więc, analogicznie, istnieje wówczas typ mający się tłumaczeniami symultanicznymi. Biura tłumaczeń, tak jak firmy oferujące nowe usługi, podają się między sobą specyficznymi zwrotami, jakie są zrozumiałe ale dla gości tego zawodu. Oczywiście, zazwyczaj starają się ich wychodzić w przypadku związku z mężczyzną lecz, jak wiadomo, trudno jest zwolnić z użyć. Dlatego jeśli, istniejąc w przedsiębiorstwie tłumacza usłyszymy, że polski określaj jest wyjechany, czy inny tłumacz lepiej przetłumaczy nam tekst, bowiem jest sCATowany, nie bądźmy w konsternację... O interesujące nas prac można zapytać, w takim mieszkaniu jak biuro tłumaczeń proszenie o przetłumaczenie używanego przez człowieka zwrotu jest jak dużo na zajęciu również nie będzie oznaczało nadmiernego zainteresowania życiem osobistym tłumacza.