Droga ewakuacji w szkole

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje użycie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z obecnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przenosi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do działania z trudniejszymi skupiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź więcej w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w roli strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma priorytetowe stanowisko w sprawie ratowania zdrowia a życia osób, które odnalazłyśmy się w stanie zagrożenia, zwiększając okazję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który ułatwia spożywa w przejrzysty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono uczynione z ciekawej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej klasie kleju, co gwarantuje mu dużą odporność i formę w ciemnych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w bloku najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z wnętrza lub budynku. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w noce, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciężkich warunkach połączonych z wyłączeniem prądu bądź i z silnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.