Drukarka fiskalna jakie kst

Jeżeli prowadzisz restaurację, bar, kawiarnię albo fast-food z zapiekankami ten punkt jest dla Ciebie. Od 2015 roku każda kobieta zarządzająca w Polsce punkt gastronomiczny, również tzw. "małej gastronomii" ma cel rejestrowania sprzedaży poprzez kasę fiskalną niezależnie od wielkości swoich obrotów.

sage polskaSage Symfonia 2.0, czyli dlaczego warto przejść do nowej wersji oprogramowania firmy Sage? | Systemy ERP | POLKAS

W pracy w domach gastronomicznych możemy spotkać dwa podstawowe rodzaje urządzeń: kasę fiskalną, czyli urządzenie działające samodzielnie oraz drukarkę fiskalną, jaką należy podłączyć do komputera z aplikacją sprzedażową, skoro nie ma ona nawet własnej klawiatury. To nowe rozwiązanie adresowane stanowi w wielkich restauracjach czy sieciach szybkiej obsługi. Małe lokale zwyczajnie nie posiadają programów komputerowych do obsługi klientów przy poszczególnych stolikach. Kasa fiskalna dla gastronomii powinna być kilka charakterystycznych cech, odróżniających ją od zwykłej kasy fiskalnej i pomagających pracę kelnerom lub gospodarzom, takich jak: podwyższona wytrzymałość na pokrycie i zabrudzenie, wytrzymały akumulator, szybką wymianę papieru, intuicyjną i praktyczną obsługę czy szybki wydruk paragonu, dla kupującego który z niecierpliwością czeka przy stoliku na nasze rozliczenie. Dodatkowym plusem istnieje okazję zapisu elektronicznej kopii paragonu, zezwalająca na zapisywanie wydruków np. na karcie pamięci, co ułatwia ich ukrywanie przez wymagane przepisami 5 lat. Kasa fiskalna dla gastronomii powinna zawierać odpowiednie wymiary, idące na jej bliskie branie na ladzie czy przy stołach oraz przenoszenie po wszystkim domu, a też światły i swój design. Oprogramowanie gastronomiczne kupi na określone monitorowanie sprzedaży i szczegółowe rozliczanie kelnerów. Zakup kasy fiskalnej jest dla wielu rozpoczynających działalność drink z większych nakładów, więc warto wspomnieć, że przy spełnieniu kilku warunków można dojść na ostatni punkt ulgę, sięgającą nawet 90% ceny kasy. Warto te odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za kasą dla gastronomii, żebym posiadać oferta jej przetestowania oraz przeszkolenia ludzi z zasad jej stosowania i pomocy z pomysłami do obsługi punktów restauracyjnych.