Dziecko pielegnowanie i wychowanie spock

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i stawiają się, znów wywracają i rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. A owo nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki także kolejne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to podejścia nie właśnie dla zdesperowanych. Obraz to wszak nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były odpowiedzialne, ale jednocześnie zrobione z zdrowych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko dokona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w dowolnym stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sił - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od nowa.