Frezowanie cnc youtube

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a ponadto chropowatości różnego typie materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą z najbardziej popularnych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest brane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To dziś do tej grupy możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Ale w relacji od urządzenia, na jakim pracujemy, może się zdarzyć, iż urządzenie może jeszcze wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej napotyka się, że to obecnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na którym sprawiamy wspomnianą operację określane jest frezarką. Już na rynku jest wiele rodzajów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a jeszcze frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a i nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Istnieje obecne niesamowicie ważne, bowiem w relacji od struktury naszego artykuły powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.