In vitro gyncentrum

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie tylko z podjęciem uchwale o małżeństwie, tylko i z chęcią mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z drugich przyczyn ukazuje się to przykre i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Że obecne stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, ujawnia się, że specjalisty nie są w mieszkanie wskazać przyczyny niepłodności natomiast tym jedynym zastosować dobrych form jej działania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które dokonuje się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego standardu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technologia ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par muszących mieć potomstwo jest samym wyjściem.

Warto też wspomnieć, że decydując się na taką metodę należy zdecydować lub będziemy mieć z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę ważną możliwość. Pierwsza randka u lekarze uzależniona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zleca jej szereg nowych badań. I człowiek musi być zbadane nasienie, poza tym kupuje skierowanie do następnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ukazują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika wprowadza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.