Kasa fiskalna przepisy 2016

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/programy-dla-firm/

Zgodnie z uprawnieniem do tyłu roku 2014 podmiot, którego sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności finansowej i rolników ryczałtowych nie przekraczała 20.000 zł rocznie, nie był zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży na kwotach rejestrujących. Jak zamieniły się te przepisy? Czy kasa fiskalna w pozycjach gastronomicznych jest potrzebna?

Z roku 2015 powyższe przepisy przestały być wykorzystanie do twarzy bawiących się prowadzeniem małych barów, domów z przygotowywaną żywnością oraz budek z „fast foodami”. W sprawa obowiązujących przepisów dobra tegoż nie wykorzystuje się również wobec podmiotów świadczących usługi związane z utrzymaniem w dużych placówkach gastronomicznych. Chodzi tu oraz o te, które przedstawiają swoje usługi sezonowo. Podobna jakość stanowi w sukcesu podmiotów zatrzymujących się przygotowywaniem żywności dla zewnętrznych odbiorców.W klubu ze koleją przepisów w 2015 roku, na dobę dzisiejszy wszyscy podatnicy trudniący się usługami gastronomicznymi są bezwzględnie zobowiązani do stosowania kasy fiskalnej przy sprzedaży. W bieżącej rzeczy nie ma miejsca wielkość lokalu, albo jest zatem doskonała restauracja, albo same mały bar, czy pracuje sezonowo czy wszystek rok. Znaczenia nie jest jeszcze wysokość osiąganego dochodu.Na pomocy należy być fakt, że ustawodawca pomyślał o okresie na wprowadzenie takich kwot w branży gastronomicznej. Stąd też kasę rejestrującą w terenie gastronomicznym trzeba było ustalić najpóźniej przed dniem 1 marca 2015 roku. Do ostatniego dnia kasa musiała być obecnie zafiskalizowana, zaprogramowana, chętna do lektury, a też zgłoszona do urzędu skarbowego.  Kasa powinna również być zainstalowane oprogramowanie dla gastronomii, z dalekimi stawkami VAT dla produktów z pozostałych kategorii.  Był to kluczowy powód do użycia z 90% ulgi na zakup kasy rejestrującej.

W sukcesu oferowania usług gastronomicznych, że do 31 grudnia 2014 roku podatnik nie przekroczył limitu obrotów (20 000 zł, kasę fiskalną musiał wprowadzić najpóźniej w naszej praca 1 marca 2015 roku. Jednak, gdy podatnik prowadzący małą gastronomię przekroczył limit obrotów do zrezygnowania z kasy fiskalnej przed 1 stycznia 2015 roku, ale nie w grudniu jedynie w listopadzie, to kwotę fiskalną musiał wprowadzić do 1 lutego 2015 roku.Na wycieczkę zasługuje również fakt obowiązku wprowadzania kas fiskalnych dla lokali gastronomicznych otwartych po 1 stycznia 2015 roku. Otóż w tych lokalach kasę rejestrującą należy przedstawić w procesie 2 miesięcy oczekując z końca miesiąca, w którym stała zrealizowana pierwsza usługa gastronomiczna.