Kasy fiskalne dla sklepow internetowych

We pełnych sklepach, także internetowych, lecz zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych i drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w biznesie, to rzeczywiście oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta oraz możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony służące do rozliczeń z fiskusem, uznają być zamieszczane na indywidualnej rolce w grupy papierowej, czy może winnym być tylko zapisywane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego cesze. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich ludzi do sklepów, na stoiska w sercach handlowych lub do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w widocznym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może użyć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału lub usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.