Odpylacz om 1000

Odpylacz wykonany zgodnie z poradą atex (atex dust collector) gra w sytuacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, dany jest dla małych i wielkich instalacji odpylających z perspektywą rozbudowy w perspektywy.

Cięższe frakcje surowca separowane są szczególnie w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany towar jest przenoszony poprzez przenośnik łańcuchowy w miejscowość zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania środka na zewnątrz filtra.

Podczas codziennej pracy, zapylone powietrze jest oferowane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest kierowane do odpylacza. Na przelocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, jakie są znane w terminie normalnej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy przebiega w terminie wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, dociera do rozprężenia, co czyni, że ciężkie frakcje wychodzą na dno leja. Materiał zgromadzony w leju odpylacza jest wybierany poprzez przenośnik łańcuchowy do celu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie tematu na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są kierowane do rękawów filtracyjnych. Po przejściu przez worki filtracyjne, świeże powietrze wchodzi do kanału wylotowego z odpylacza.

Na głowie wszystkich elementów znajduje się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który pomaga oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, razem z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega układaniu się wentylatora po zakończeniu, co prowadzi maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia oraz minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest położony dla pracy przy 50 Hz co stanowi właściwe dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co pozwalają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w sezonie jego działalności (on-line) kiedy także po jego wyłączeniu (off-line).