Pakowanie prozniowe miesa w domu

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania zaliczane są oraz do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy i stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej zajmowane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i udzielają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Posiadają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ ważna je stosować również do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino zapewne być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do własnego użytku mogą być wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od rodzaju produktu i z miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne stanowić zapisywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, że nie obejmują one sprzedaż dużej powierzchni.