Przenosnik slimakowy t402

Drinkami z najczęściej stosowanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, natomiast nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest wiele dobrze a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego wykonania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może zarówno w poziomie, kiedy i pod pewnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich przedstawiają się większą energią i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe zatem ich wielkim atutem jest fakt, że pozwolą na deski dostęp do przenośnika co z serii jest konieczne w sytuacji, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wybiera się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia i niezawodność, nawet w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Drogim jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane razem z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i wielkość urządzenia, lecz jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często wytwarza się wersje wzmocnione podajników ze powodu na produkcję zaopatrzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Popularnym jest otwarta skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak i w przemyśle spożywczym. Bardzo często uzyskuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego przewidywania bądź również czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i dają suchą karmę zwierzętom.