Psychika raskolnikowa po dokonaniu zbrodni

Wszystek z nas miewa czasem gorsze chwile w działaniu, bywa przygnębiony bądź i zmartwiony. Często takie stany są wynikiem złych i stresogennych wydarzeń w naszym życiu, na jakie nie mamy wpływu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy - warunków do fatalnego samopoczucia psychicznego zapewne istnieć tak wiele. To czyste, że pod wpływem takich formy czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i smutni. Przecież taki stan powinien wcześnie czy później minąć samodzielnie, w skalę upływu czasu. Jak pracować, jeśli tak się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe stany są bez przerwy przez całe tygodnie? Zaczynasz przez nie tracić kontakt z drogimi lub zaniedbywać swoje cele? Pamiętaj, iż nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy sięgnąć po profesjonalną pomoc - nie korzysta w współczesnym nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły władzę nad Twoim mieszkaniem, pomocna może ujawnić się poradnia zdrowia psychicznego.

W środowisku takim jak poradnia psychiczna pracują sprawdzeni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz brać z ich strony na profesjonalną poradę oraz wsparcie. Wbrew powszechnej opinii, pomocy tych lekarzy nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi - przeciwnie - powinien się tam zgłosić każdy, kto z dłuższego okresu toczy się z dowolnym kłopotem w dziedzinie psychicznej - nawet jeśli objawy nie są bardzo poważne. Lekceważenie złego samopoczucia może spowodować, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco zmniejszają one występowanie pacjentów, i jednak są w całości uleczalne, terapia może trwać tak długi okres.

Na pierwszej randce w poradni zdrowia psychicznego będziesz korzystał okazję spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie przechodzi na planu postawienie diagnozy, udzielenie porady i ustalenie dalszych działań, którymi potrafią być np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u lekarze.