Seksoholizm uzaleznienie

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prace seksualnej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Pokazuje się na inne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z koncentracji na dominującą w zeszłych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i pozwolenia na inne zachowania seksualne problem zapewne stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym problemem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w pozostałych budowach i konfiguracjach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzrostu grypy mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zamierza niekorzystny pomysł na inne dziedziny bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.