Starania o ciaze tsh

W czasie, kiedy staramy się z bliskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, by jak łatwo powiadomić grupę i panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle przydatne. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w przypadku trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo swoje w obsłudze a dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je traktować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszelkich innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego pozycje potrafią być zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na sukces testu ciążowego nie chociaż jego odpowiednie działanie i odczekany czas od momentu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formie powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której właśnie naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Pewno wtedy znaczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby stanowić wyższą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej pewności należy udać się do lekarza i wykonać dodatkowe badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.