System informatyczny impuls

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą dzielić się między sobą w relacje lub przechodzimy do czynienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym który nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W licznych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak i takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają dużo problemów gastronomicznych na terenie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on właśnie zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i rzecz na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, czy stanowi toż pewna restauracja, bądź te sieć restauracji.

Na ostatnim czasie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z prace pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie lokalnej czyli na indywidualnym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.