System zarzadzania oswietleniem ulicznym

Systemy oświetlenia awaryjnego są niezwykle kluczową działalność w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w przypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, i nawet że stać zagrożone ich istnienie. W sezonie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zatrzymają się tylko po paru sekundach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w niniejszych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nigdy nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na inne rodzaje, ale zadaniem wszystkiego spośród nich istnieje zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez jeden czas po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, zaś w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie wyłącznie w sektorze lecz też w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w porządku normalnej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na szybkość z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest że pewne cechy, jakimi jest branie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny system teoretyczny do dawania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można też użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało wykonywać wiele godzin, ale energię będzie można i dać do własnych urządzeń, na wzór komputerów czy niektórych maszyn.