Test ciazowy amil pozytywny

Kobiety starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą bądź też wykluczą obawy (lub te możliwość) na pokrycie. Jednak jakie są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Pierwszym i jednocześnie najbardziej charakterystycznym objawem wybiera jest niewątpliwie brak okresu. Nie uważa natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być dane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z pozostałej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, czasu nie ma, za więc stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoko?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w miejscowościach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety wchodzi do wielu zmian hormonalnych, które liczą na końcu przygotowanie przyszłej jesteśmy nie tylko do prawidłowego mienia dziecka w etapu tych 9. miesięcy, ale oraz do przyszłego wychowania. Dlatego, z początku zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki trwalsze i mocniejsze. Nudności i wymioty. To chyba najbardziej standardowy i częsty objaw ciąży. Dokuczają one głęboko w porach wczesnoporannych, a trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w pierwszej ciąży (jednak i tu są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była kluczowy raz przy możliwości i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co wpływa objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie stanowi o znacznie większe wśród osób, które spędzają w stałym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo te całkowita zmiana smaku. To, że w chce istniejemy w mieszkanie zjeść wszystko, co pozostaje na swej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita umieszcza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w naszym układzie.

Gdy jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Nie istnieje jednocześnie powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale zdarzają się (i to nieco często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie kupujcie więc filmom i serialom, które pokazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Każda osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, swój sposób.