Uziemienie bednarka

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym momentem w sektorze i transporcie łatwopalnych alkoholi oraz innych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny koncentruje się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie dochodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych właśnie tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to całkiem realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest każdy zdrowo myślący gość i inwestor w części.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy oraz układy uziemień elektrostatycznych. Ich leczenie w zasadzie zmniejsza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu istnieje wielka liczbę ich rodzajów – kleszczowe, przykręcane śrubami, montowane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają także na monitorowanie uziemienia w momencie rzeczywistym. W związaniu z różnymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania produktu lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co stanowi warte w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania często korzysta się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach czyniących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest niemożliwy do wszystkiego ograniczenia proces kładzenia się powierzchni materiałem. Pewno więc stworzyć warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne “electrostatic earthing”, częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Działa wówczas nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.