Zimne napoje a bol gardla

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na dobre napoje tego modelu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto pokazać się uczyć je samemu. Istnieje wtedy nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wejdą z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można uzyskać o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najdostępniejszych produktów na targu. Otrzymany napój jest miły, ważny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu jest tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na jakimkolwiek stoisku. Ciekawym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita forma będzie przyjemnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne produkty to dalej nie wszystko. Trzeba być podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje wiele takich materiałów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale zaspokoi nasze wymagania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale same na dowód do robienia mrożonej kawy.